Cengiz Han Türk mü? – İlber Ortaylı

Cengiz Han Türk mü? Türk Tarihi tarihçileri İlber Ortaylı ve Murat Burdakçı yorumladı. Cengiz Han Soy ağacı? Timur Türk mü? Kökeni nedir?
Türkleri ikiye ayıran bu soruyu ünlü Türk Tarihçisi İlber Ortaylı yorumladı.Teke Tek programından alıntı yapılmış bu kısa videoda İlber Ortaylı Cengiz Han’ın Moğol Timur’un ise Türk olduğunu dile getiriyor.

Cengiz Han Türk mü? Türk Tarihi tarihçileri İlber Ortaylı ve Murat Bardakçı yorumladı. Cengiz Han Soy ağacı? Timur Türk mü? Kökeni nedir? Moğollar Türkleri neden sevmez? Cengiz Han ‘ın soyu nereye dayanır? Tüm bu soruların cevabı aşağıda ki videoda.

Cengiz Han Türk mü? Türkleri ikiye ayıran bu soruyu ünlü Türk Tarihçi İlber Ortaylı yorumladı.Teke Tek programından alıntı yapılmış bu kısa videoda İlber Ortaylı Cengiz Han ‘ın Moğol Timur ‘un ise Türk olduğunu dile getiriyor.

Cengiz Han Türk mü? – İlber Ortaylı
Cengiz Han Türk mü? - İlber Ortaylı
Cengiz Han Türk mü? – İlber Ortaylı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. BahisRadarı dedi ki:

  Bilgisine en güvendiğim profesörlerden birisidir ilber hoca kitapları bence tüm kitap severlerin raflarında düzineler halinde bulunmalı ve her bir eseri okunmalıdır.

 2. Emre dedi ki:

  İlber hoca Türkiye’de bu işi tarafsız olarak ve büyük bir ciddiyetle yapan nadir isimlerden diyebilirim

 3. Akil Hoca dedi ki:

  cengiz han ve timur “oğuz” türklerinin en büyük düşmanlarıdır. bu iki “zalim” ve “hain” nasıl oluyorda hala türk mü değil mi diye tartışılabiliyor? babamın oğlu olsa ne yazar? oğuza düşman lanet olsun onlara .

 4. Latif dedi ki:

  İlber Ortaylı sevdiğim bir tarihçi, genel olarak beni yanlış bildiklerim konusunda ikna edebiliyor, o sebepten Cengiz Han’ın türk olmayışınada inanırım.

 5. veysel dedi ki:

  cengizhan kimi kaynak türk kimi kaynakda moğol diyor. ilber ortaylı net bir şey söylemiyor gibime geldi. peki cengizhan türkse timur da türk mü?

internetten para kazanma yolları2020 google adsense tbm arttırmak film izle hd film izle türk filmleri yabancı filmler