Cengiz Han Belgeseli

Cengiz Han, dünyanın en geniş topraklarına sahip olmuş döneminde bu yerlere hükmetmiştir. O dünyanın en acımasız komutanı olarak biliniyor. Cengiz Han’ın yaşamı ve hayatı belgesel tadında bir film. Cengiz han kimdir? Gerçek ismi Temuçin (Timuçin) olarak bilinir. Peki hanlar hanı Cengiz Han kaç insan öldürmüştür? Kaç savaş kazanmıştır?

Cengiz Han belgeseli, dünyanın en geniş topraklarına sahip olmuş döneminde bu yerlere hükmetmiştir. O dünyanın en acımasız komutanı olarak biliniyor. Cengiz Han’ın yaşamı ve hayatı belgesel tadında bir film. Cengiz han kimdir? Gerçek ismi Temuçin (Timuçin) olarak bilinir. Peki hanlar hanı Cengiz Han kaç insan öldürmüştür? Kaç savaş kazanmıştır?

Cengiz Han Belgeseli
Cengiz Han Belgeseli

Moğol imparatorluğunun kurucusu Cengiz Han’dır.

Çinlilere karşı savaştan galip geldiğinde Moğollar, kentte insanlık tarihinin en büyük yağmalarından birine bu başlamıştı. Batılı kaynaklarda; o donemde kentte bulunan Batılı diplomatlar ve gezginlerin şahitliği ile şunlar yazacaktır:

« Kemikten meydana gelmiş dağlar yükseliyordu kentin meydanlarında, sokaklardan nehir gibi kan akıyordu. Her yer kanla ıslanmış, sokaklar kaygan hale gelmişti. İnsanların eti sokaklarda paramparça ediliyordu. »

Kaynak: https://youtu.be/VjPMJU96Sb8

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Emre dedi ki:

    Tarih konusunda meraklı olan kişilerin kesinlikle izlemesi gereken bir belgesel

  2. Akil Hoca dedi ki:

    Cengiz ve sürüsü 50 yıl Asya’ya kan kusturdu. Müslümanlar yeniden bir dirilişle durdurabildiler. Tarihe kara bir leke olarak giren moğollar sonunda yok olup gittiler.

internetten para kazanma yolları2020 google adsense tbm arttırmak film izle hd film izle türk filmleri yabancı filmler