Büyük Türk Tarihi

Türkler dünyaya yön ve şekil vermiş bir topluluktur.Büyük Türk Tarihi olmadan medeniyetten, kültürden, insanlıktan bahsedilmesi mümkün değildir.

Türkler dünyaya yön ve şekil vermiş bir topluluktur. Büyük Türk Tarihi olmadan medeniyetten, kültürden, insanlıktan bahsedilmesi mümkün değildir.

Türkler Kimdir?

Orta Asya, Altaylar, Tanrı Dağları, Ötüken..
Bozkırlardan başı dumanlı dağlardan yaylardan başlayan, olağanüstü bir yolculuk.Kayalarda, kurganlarda anıtlarda yaşayan taşlara kazınan izler.

Büyük Türk Tarihi
Büyük Türk Tarihi

Binlerce yıl içinde üç kıtaya destanlarla yayılan benzersiz bir hikaye.Düşmanlığa karşı amansız bir yiğitlik ve cesaretin, sancakların gölgesine yerleşen merhamet ve adaletin temsilcileri.

Kubbelerden yansıyan seslerle Anadolu ve Avrupa’ya uzanarak kök salan seçkin birikim.

Kervansaraylar, medreseler, darüşşifalar, rasathaneler, külliyeler.
Bilim, düşünce ve sanatın yeni ve özgün sayfaları.
İnsanlığın ortak noktasına damgasını vuran büyük bir medeniyet.
Türklerin Tarihi.

Türkler
Türkler

Üç kıtaya destanlarla yazılan bu benzersiz hikayesi Bilge Kağan’ın deyişiyle doğuda gün doğusundan, batıda gün batısına, kuzeyde gece ortasından, güneyde gün ortasına kadar uzanan topraklardaki izleriyle önümüze açılıyor.

Büyük Hun İmparatorluğunun kuruluşuyla yani Mete Han’la başladığı yönde modern görüşlerin ya sıra çok daha öncesinden geldiği tezleri de ileri sürülür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Akil Hoca dedi ki:

    Tarihten “Türk”leri çıkarsalar geriye ne kalır acaba? Hiç bir zaman “ırkçı” olmadım ama Milletimle her zaman övündüm. Bu gün ki kısır çekişmeler belki bizi umutsuzluğu itiyor ama ben inanıyorum ki “tarihin sonunu” da yine Türkler yazacak.

internetten para kazanma yolları2020 google adsense tbm arttırmak film izle hd film izle türk filmleri yabancı filmler